Bancassurance to - jak wydaje się niektórym - łatwe pieniądze i dla banku, i dla ubezpieczyciela. Jednak konstrukcja produktu, który te pieniądze przyniesie, szczególnie produktu, który będzie zyskowny a interesujący dla klienta, nie jest wcale zadaniem trywialnym. Uzgodnienie takiego produktu, w tym również metod jego dystrybucji, w praktyce stawia przed oboma partnerami wiele wyzwań.
Konferencja poświęcona produktom dodatkowym ma pokazać potrzeby banków i możliwości ubezpieczycieli w kontekście prawnym, podatkowym oraz z punktu widzenia instytucji dbających o interes konsumentów. Praktycy rynku przedstawią rynek z różnych punktów widzenia pokazując i problemy, z którymi się spotykają, i własne ich rozwiązania.
Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli różnych departamentów zaangażowanych w konstrukcję programów bancassurance:
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Bancassurance w Polsce z perspektywy Rzecznika Ubezpieczonych Aleksander Daszewski, Małgorzata Więcko, Biuro Rzecznika Ubezpieczonych a) Uwagi wstępne |
10:45 |
Przerwa kawowa
|
11:00 |
Produkty ubezpieczeniowe w ofercie banku Michał Frączek, Alior Bank a) Produkty ubezpieczeniowe a produkty bankowe |
12:00 |
Przerwa kawowa
|
12:15 |
Współpraca między bankami i ubezpieczycielami Patrycja Duszeńko-Majchrowska, Europa a) Proces oferowania i tworzenia produktów |
13:15 |
Lunch
|
13:45 |
Modele bancassurance a pośrednictwo ubezpieczeniowe Piotr Czublun, Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych a) Kiedy bank musi być agentem |
14:45 |
Przerwa kawowa
|
15:00 |
Opodatkowanie VAT usług pośrednictwa w kontekście bancassurance Tomasz Rzepa, KPMG a) Omówienie przepisów dot. opodatkowania VAT usług pośrednictwa |
16:00 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Od stycznia 2010 roku partner w kancelarii radców prawnych CZUBLUN TRĘBICKI, specjalizującej się w prawie ubezpieczeniowym, prawie IT i prawie zamówień publicznych.
Przed utworzeniem własnej firmy Piotr Czublun przez ponad 4 lata pracował dla CMS Cameron McKenna, gdzie w ramach Departamentu Prawa Gospodarczego kierował zespołem odpowiedzialnym za obsługę firm sektora usług finansowych, w tym firm ubezpieczeniowych oraz zespołem odpowiedzialnym za obsługę projektów informatycznych.
Przed rozpoczęciem współpracy z CMS Cameron McKenna, był przez okres prawie 10 lat wewnętrznym prawnikiem w wiodących instytucjach finansowych w Polsce, w tym przez okres prawie 3 lat menedżerem działu prawnego.Przez okres ponad sześciu lat był członkiem Komisji Prawnej a przez prawie 4 lata - Komisji Informatycznej, Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest autorem wielu publikacji poświęconych zagadnieniom usług finansowych i IT.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego; radca prawny. W latach 1997 - 2002 pracował w zakładach ubezpieczeń m.in. jako specjalista w Wydziale Ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej PZU S.A., a także starszy specjalista, główny specjalista, z-ca dyrektora Biura i dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych i OC w Daewoo TU S.A. Od września 2002r. z-ca dyrektora Biura Rzecznika Ubezpieczonych, radca prawny koordynator i prezes Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej. Autor i współautor wielu publikacji z dziedziny ubezpieczeń m.in. Prawa Ubezpieczeń - ustaw z komentarzem pod red. dr S. Rogowskiego oraz serii praktycznych poradników ubezpieczeniowych.
dr Patrycja Duszeńko-Majchrowska
Dyrektor Pionu Ubezpieczeń na Życie i Inwestycyjnych w TU na Życie EUROPA SA, Dyrektor Pionu Ubezpieczeń Majątkowych i Osobowych w TU EUROPA SA.
Doktor nauk ekonomicznych uzyskany na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu specjalizacja w ubezpieczeniach. Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki na kierunku zastosowania matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z zakresu Ubezpieczeń Gospodarczych.
Od 2002r pracownik TUnŻ EUROPA SA, od 2006 r. Dyrektor Departamentu a później Pionu odpowiedzialnego za sprzedaż i produkty ubezpieczeń na życie, inwestycyjnych oraz majątkowych i osobowych w Grupie Ubezpieczeniowej EUROPA. Od 10 lat współpracuje z największymi i najważniejszymi instytucjami rynku finansowego w Polsce przy wdrażaniu produktów z obszaru Bancassurance.
Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związany z Alior Bankiem w tej chwili zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Ubezpieczeń w Departamencie Rozwoju Produktów.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Pracuje na stanowisku starszego menedżera w Departamencie Podatkowym KPMG. Specjalizuje się w doradztwie dla instytucji finansowych, wliczając w to banki i firmy ubezpieczeniowe. Na bieżąco doradza swoim klientom m.in. W zakresie problemów opodatkowania VAT działalności finansowej i ubezpieczeniowej. W swojej pracy prowadzi także liczne postępowania podatkowe i sądowe.
Główny Specjalista w Wydziale Prawnym Biura Rzecznika Ubezpieczonych, doktorantka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, współautorka Raportu Rzecznika Ubezpieczonych - Podstawowe problemy bancassurance w Polsce, autorka i współautorka publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych i alternatywnych metod rozwiązywania sporów.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym