21 grudnia 2012 r. nieważna stanie się regulacja zezwalająca na proporcjonalne różnice w składkach i świadczeniach poszczególnych osób, w przypadkach, w których "użycie płci jest czynnikiem decydującym w ocenie ryzyka opartego na odpowiednich i dokładnych danych aktuarialnych i statystycznych".
Rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE z punktu widzenia ubezpieczeń oceniane jest bardzo krytycznie - jako wygrana ideologii nad zdrowym rozsądkiem. Nie oznacza to jednak, iż decyzji Trybunału można nie wykonać.
Na konferencji "Zakaz dyskryminacji" pokażemy, jak się przygotować i jak zrobić to dobrze w ubezpieczeniach na życie oraz w ubezpieczeniach i riderach ubezpieczeń zdrowotnych.
Ubezpieczenia na życie i zdrowotne po 21 grudnia 2012 r.:
+ aspekty prawne
+ aktuariat
+ biznes
Ubezpieczyciele życiowi i zdrowotni:
+ menedżerowie
+ aktuariusze
+ radcowie prawni
+ szefowie i uczestnicy projektów nowych produktów
+ dyrektorzy i pracownicy departamentów produktowych
+ osoby odpowiedzialne za sprzedaż
Pośrednicy ubezpieczeniowi:
+ prowadzący ubezpieczenia grupowe
+ organizujący sprzedaż ubezpieczeń indywidualnych
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(i poranna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Umowy nie objęte zakazem po 21 grudnia Paweł Stykowski, CMS Cameron McKenna 1. Zarys prawa UE dotyczącego niedyskryminacji ze względu na płeć i macierzyństwo i jego implementacja do polskiego prawa ubezpieczeń |
10:50 |
Przerwa kawowa
|
11:05 |
Ryzyka związane z zakazem dyskryminacji ze względu na płeć Paweł Lizak, Aviva 1. Gdzie naszym zdaniem "wyrównanie stawek" będzie potencjalnie wprowadzone (ubezpieczenia indywidualne, grupowe, opcje, New Business vs Existing, ubezpieczenia rentowe) |
12:25 |
Lunch
|
13:10 |
Wyrok dot. dyrektywy w sprawie równego traktowania płci i jej wpływ na ubezpieczenia życiowe Marcin Krzykowski, Milliman 1. Modyfikacja w ustawie ubezpieczeniowej związana z Gender Directive |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
Zakaz dyskryminacji ze względu na płeć a ubezpieczenia zdrowotne Xenia Kruszewska, Medica Polska Ubezpieczenia Zdrowotne 1. Pani różni się od Pana - prawda czy fałsz? |
16:05 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Prezes zarządu Medica Polska Ubezpieczenia Zdrowotne Towarzystwo Ubezpieczeń SA.
Przede wszystkim praktyk, ale z solidnym przygotowaniem teoretycznym. Zdradziła zawód lekarza dla prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, ideą których została zarażona pracując w Mazowieckiej i Branżowej Kasie Chorych.
Doradzała Towarzystwom Ubezpieczeń przygotowującym ubezpieczenia zdrowotne, budowała i zarządzała prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi jako Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Jako broker, potem multiagent przygotowywała i pośredniczyła w sprzedaży programów zdrowotnych i ubezpieczeń indywidualnych. Współtworzyła i zarządzała działalnością pierwszego w Polsce portalu porównującego i oferującego prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla klientów indywidualnych.
Na warszawskich uczelniach wyższych wykłada zagadnienia związane z prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi, systemami ochrony zdrowia, likwidacją i zarządzaniem ryzykiem ubezpieczeń osobowych.
Wpisany na listę aktuariuszy pod numerem 67. Od 2008 pracuje jako starszy konsultant w warszawskim biurze firmy Milliman, działającej głównie w doradztwie aktuarialnym. Marcin Krzykowski specjalizuje się w ubezpieczeniach życiowych i ma ponad 14 lat doświadczenia na polskim rynku ubezpieczeniowym. Przed rozpoczęciem pracy w Milliman był konsultantem w warszawskim biurze Ernst & Young, a przedtem pełnił funkcję głównego aktuariusza w HDI Gerling Życie oraz w spółkach grupy SIGNAL IDUNA w Polsce. Na jego doświadczenie składają się liczne projekty wykonywane w Polsce, jak również w innych krajach Europy rodkowo-Wschodniej, w tym m.in. Związane z rozwojem produktów, wycenami transakcyjnymi spółek, Solvency II i modelowaniem finansowym.
Marcin Krzykowski ukończył Wydział Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorem licznych publikacji dotyczących rynku ubezpieczeń w Polsce.
Akturariusz, od 1998 roku związany z Aviva (wcześniej Commercial Union). Posiada polską licencję aktuariusza. Od 7 lat na stanowisku Dyrektora Działu ds Wyceny Produktów Indywidulanych. Wcześniej przez 4 lata był Aktuariuszem ds Wyceny Produktów Grupowych. Wszystkie obecnie oferowane przez Aviva produkty indywidualne były wycenione w jego zespole. Ponadto przez 3 ostatnie lata, odpowiadał za wycenę produktów życiowych dla spółek Aviva w Europie rodkowej i Wschodniej (Czech, Rumunia, Węgry, Litwa i oczywiście Polska).
Radca prawny w Zespole Instytucji i Usług Finansowych w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii CMS Cameron McKenna. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw z sektora usług finansowych, przede wszystkim zakładów ubezpieczeń. Powrócił do CMS Cameron McKenna w sierpniu 2011 roku po dwóch i pół roku pracy w międzynarodowej grupie kapitałowej, gdzie pracował na rzecz dwóch zakładów ubezpieczeń, powszechnego towarzystwa emerytalnego i ich spółki dystrybucyjnej. Jest autorem licznych artykułów, które ukazały się m.in. w Rzeczpospolitej, Parkiecie, Dzienniku Gazecie Prawnej, Monitorze Prawniczym i Miesięczniku Ubezpieczeniowym.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym