Gwarancje ubezpieczeniowe z każdej strony - ryzyko, treść, wstrzymanie, zamówienia publiczne, przyszłość.
Konferencja Insurance Meeting Point zgromadzi najlepszych ludzi zajmujących się gwarancjami ubezpieczeniowymi. Reprezentowane będą różne strony - ubezpieczyciele, brokerzy, prawnicy, przedsiębiorstwa. Każda ze stron będzie zwracać uwagę na rożne wyzwania z gwarancjami związane.
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(powitala kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Ryzyko w gwarancjach ubezpieczeniowych Elżbieta Urbańska, PZU 1. Rodzaje ryzyk wymagające oceny |
10:30 |
Przerwa kawowa
|
10:45 |
Treść gwarancji - z różnych punktów widzenia Jacek Kukiełka, Tirador 1. Newralgiczne regulacje umowy gwarancyjnej |
11:45 |
Przerwa kawowa
|
12:00 |
Wstrzymanie realizacji gwarancji na mocy postanowienia sądu o zabezpieczeniu powództwa dr Tomasz Kwieciński, dr Jakub Pokrzywniak, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr |
13:00 |
Lunch
|
13:30 |
Przyszłość gwarancji na polskim rynku Grzegorz Kaźmierczuk, Euler Hermes 1. Gwarancje ubezpieczeniowe czy bankowe? Różnice, podobieństwa, oczekiwania rynku |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
Gwarancja ubezpieczeniowa w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Arkadiusz Szyszkowski, Społeczna Akademia Nauk 1. Specyfika gwarancji w pzp |
15:45 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Politologia (administracja publiczna) oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i marketing, w 2012 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania sprzedażą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
W branży ubezpieczeniowej pracuje od 2004 roku (PZU SA, PTU S.A./GOTHAER TU S.A., EULER HERMES TU SA), ubezpieczeniami finansowymi (w tym tematyką związaną z gwarancjami ubezpieczeniowymi) zajmuję się od 2006 roku.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zarządzający działami ubezpieczeń finansowych ubezpieczycieli, od 2004 r. konsultant i trener w zakresie ubepieczeń finansowych w ramach własnej działalności, autor i współautor publikacji z tematyki gwarancji ubezpieczeniowych i ubezpieczeń kredytowych, wykładowca szkół wyższych na studiach podyplomowych.
Radca prawny, starszy partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W 1972 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 1978 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych.
Jest współzałożycielem i starszym wspólnikiem w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. W latach 1995-2003 był doradcą i partnerem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Rozległe doświadczenie Tomasza Kwiecińskiego obejmuje prawo spółek, prawo cywilne, prawo zamówień publicznych. Brał udział w wielu projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych i arbitrażowych oraz świadczeniu bieżącej obsługi prawnej dla klientów korporacyjnych.
Radca prawny, partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.) W 2004 r. obronił pracę doktorską z zakresu prawa cywilnego i uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Jest radcą prawnym. Specjalizuje się w prawie energetycznym, prawie ubezpieczeń gospodarczych oraz prawie zamówień publicznych. Jego dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt pozycji, w tym autorstwo lub współautorstwo trzech książek
i dwóch poradników.
Z dniem 1 stycznia 2013 r. dr Jakub Pokrzywniak uzyskał status partnera WKB. Będzie przede wszystkim rozwijał praktykę ubezpieczeniową Kancelarii.
Prawnik, doktorant Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, były pracownik Departamentu Administracji Publicznej MSWiA, Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych, Departamentu Prawnego i Zamówień Publicznych MSZ. Absolwent Podyplomowego Studium Integracji Europejskiej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Pracownik administracji publicznej i finansowej.
Współautor i redaktor merytoryczny publikacji ?Przetargi w praktyce. Poradnik zamawiającego i oferenta? (wyd. C. H. Beck 2003), współautor komentarza do Prawa zamówień publicznych (ODDK 2010).
Ponadto autor licznych publikacji dotyczących zamówień publicznych w ?Rzeczypospolitej?, ?Monitorze Zamówień Publicznych?, ?Prawie Przedsiębiorcy?, ?Monitorze Prawniczym?, ?Przetargach Publicznych?.
Wykładowca w Społecznej Akademii Nauk oraz Politechnice Warszawskiej. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Praktyk zamówień publicznych - wykonuje funkcję kierownika zamawiającego w dużej instytucji publicznej.
Absolwentka Uniwersytetu ląskiego na wydziale filologii romańskiej. Ukończyła również podyplomowe studium bankowości i finansów w Szkole Głównej Handlowej oraz program z zakresu zarządzania strategicznego w INSEAD. W 1995 związała się z Grupą BRE Banku SA pracując kolejno w Oddziale w Katowicach na stanowisku Account Managera, następnie realizując jako dyrektor departamentu projekt tworzenia w banku linii biznesowej dla MSP. Od 2000 zarządzała siecią sprzedaży w obszarze korporacyjnym. OD 2003 roku Prezes Zarządu Polfactor SA ( Spółki faktoringowej w Grupie BRE Banku), dla której zrealizowała zadanie osiągnięcia wysokich poziomów efektywności działania .W 2009 roku podjęła się zorganizowanie dla Grupy PKO Bank Polski spółki faktoringowej i po osiągnięciu przez PKO BP Faktoring dodatniego wyniku na jej działalności zdecydowała w 2012 podjąć nowe wyzwania w PZU SA w obszarze ubezpieczeń finansowych . Wieloletnia Przewodnicząca Polskiego Związku Faktorów i jeden z założycieli Europejskiej Federacji Faktorów.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym