Dyrektywa IMD2 będzie dla biznesu ubezpieczeniowego wyzwaniem bardzo poważnym. Zmianie będą musiały ulec struktury zakładów ubezpieczeń, ich produkty, sposób kontaktu i rozliczania się z partnerami biznesowymi. Zmiany dotkną ubezpieczycieli tradycyjnych, directów i pośredników.
Konferencja "Projekt dyrektywy IMD2" pokaże tło konstrukcji dyrektywy, obecny stan prac, kwestie transparentności wynagrodzeń. Dyskutowane też będą nowe obowiązki ubezpieczycieli i pośredników związane z PRIPS-ami. Podsumowaniem będzie nowy status pośrednika również, a może przede wszystkim, z perspektywy ubezpieczyciela.
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Przesłanki nowelizacji dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym i reakcje rynku ubezpieczeniowego Marcin Kawiński, SGH 1. Niedoskonałości obecnej dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym |
10:30 |
Przerwa kawowa
|
10:45 |
Kto po implementacji IMD2 może zostać pośrednikiem, a kto niechcący wypadnie z rynku, oraz czego jeszcze nie zauważamy broniąc tajności wynagrodzeń? Justyna Wasińska, Skandia 1. Nowe pojęcie Pośrednictwa |
11:45 |
Przerwa kawowa
|
12:00 |
Aspekty ekonomiczno-biznesowe transparentności wynagrodzenia, punkt widzenia brokera Jacek Kliszcz, SPBUiR 1. Zróżnicowanie ubezpieczeniowych kanałów dystrybucji, relacje z klientem i zakładem ubezpieczeń: |
13:00 |
Lunch
|
13:30 |
Transparentność wynagrodzenia dr Tomasz Kwieciński, dr Jakub Pokrzywniak, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr 1. Aktualny stan prawny - czy broker ma obowiązek ujawnić wysokość wynagrodzenia |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
PRIPS - nowe obowiązki dla ubezpieczycieli i pośredników Piotr Czublun, Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych 1. Co to jest PRIPS? |
15:45 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Od stycznia 2010 roku partner w kancelarii radców prawnych CZUBLUN TRĘBICKI, specjalizującej się w prawie ubezpieczeniowym, prawie IT i prawie zamówień publicznych.
Przed utworzeniem własnej firmy Piotr Czublun przez ponad 4 lata pracował dla CMS Cameron McKenna, gdzie w ramach Departamentu Prawa Gospodarczego kierował zespołem odpowiedzialnym za obsługę firm sektora usług finansowych, w tym firm ubezpieczeniowych oraz zespołem odpowiedzialnym za obsługę projektów informatycznych.
Przed rozpoczęciem współpracy z CMS Cameron McKenna, był przez okres prawie 10 lat wewnętrznym prawnikiem w wiodących instytucjach finansowych w Polsce, w tym przez okres prawie 3 lat menedżerem działu prawnego.Przez okres ponad sześciu lat był członkiem Komisji Prawnej a przez prawie 4 lata - Komisji Informatycznej, Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest autorem wielu publikacji poświęconych zagadnieniom usług finansowych i IT.
Adiunkt w Katedrze Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół zastosowania ubezpieczeń w finansach osobistych. Przez wiele lat pracował w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych, zasiadał również w steering committee sieci instytucji polubownego rozstrzygania sporów przy Komisji Europejskiej FIN-NET. Był członkiem forum ekspertów usług finansowych przy Komisji Europejskiej FIN-USE. Obecnie zasiada w Financial Services User Group przy Komisji Europejskiej, jest również członkiem Insurance and Reinsurance Stakeholder Group oraz Occupational Pension Stakeholder Group przy europejskim nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym (EIOPA).
Ukończony Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1982 - 1992 praca w administracji państwowej, na kierowniczych stanowiskach. Od 1992 roku stanowiska kierownicze w firmie brokerskiej. Od 1997 roku członek władz Stowarzyszenia, od 7 lat Prezes STBUiR. Otrzymał tytuł człowieka roku ubezpieczeń 2011 r. Obecnie Prezes Zarządu PWS KONSTANTA.
Radca prawny, starszy partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W 1972 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 1978 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych.
Jest współzałożycielem i starszym wspólnikiem w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. W latach 1995-2003 był doradcą i partnerem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Rozległe doświadczenie Tomasza Kwiecińskiego obejmuje prawo spółek, prawo cywilne, prawo zamówień publicznych. Brał udział w wielu projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych i arbitrażowych oraz świadczeniu bieżącej obsługi prawnej dla klientów korporacyjnych.
Radca prawny, doradca w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.). W 2004 r. obronił pracę doktorską z zakresu prawa cywilnego i uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Jest radcą prawnym.
Specjalizuje się w prawie energetycznym, prawie ubezpieczeń gospodarczych oraz prawie zamówień publicznych. Jego dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt pozycji, w tym autorstwo lub współautorstwo trzech książek i dwóch poradników.
Z dniem 1 stycznia 2010 r. dr Jakub Pokrzywniak uzyskał status doradcy WKB. Będzie przede wszystkim rozwijał praktykę ubezpieczeniową Kancelarii.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 r. zdała egzamin sędziowski po ukończeniu aplikacji Sądowej w Apelacji Warszawskiej. Z rynkiem usług finansowych w Polsce - PTE Zakłady Ubezpieczeń związana od 2000 r. (najpierw w grupie ING Nationale-Nederlanden potem Pramerica Życie TUiR S.A.) zawsze jako prawnik wewnętrzny oraz Compliance Officer. Przed egzaminem sędziowskim Asystent Sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Otwocku.
Ostatnie 4 lata prawnik w departamencie prawnym Skandia Życie TU S.A. odpowiedzialna za obszar związany z Pionem Sprzedaży. Członek Komisji ds.. Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Seminaria:
Ubezpieczenia grupowe
Ubezpieczenia transportowe
Zmiany w dystrybucji ubezpieczeń
APK wg KNF Jak dystrybutorzy mają wypełniać obowiązek APK według projektu rekomendacji KNF?
Ubezpieczenie OC przedsiębiorcy po zmianach w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK
Ubezpieczenia dotyczące domów i mieszkań - warunki ubezpieczeń, orzecznictwo sądowe
Największe problemy OC PPM: wózki widłowe i koszty naprawy