Przewoźnik umowny, OC przewoźnika i spedytora w branży TSL, instytutowe klauzule ładunkowe, rzeczoznawca w likwidacji szkody, zabezpieczenie ładunku. I nowe, i stare problemy ubezpieczeń transportowych – przewoźnika, spedytora, cargo – będą poruszane na kolejnej konferencji tym ryzykom poświęconej.
Najlepsi eksperci spotkają się, by wymienić swoje doświadczenia z praktyki rynku. Na pewno będzie to miejsce wymiany poglądów, stanowisk i ocen na temat tego, co dzieje się dzisiaj w ubezpieczeniach transportowych.
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Problematyka przewoźnika umownego Beata Janicka 1. Przewoźnik umowny czy spedytor - podobieństwa i różnice |
10:30 |
Przerwa kawowa
|
10:45 |
Ubezpieczenia OC przewoźnika i spedytora w działalności branży TSL Marek Izraelski, DSV 1. Kryteria wyboru i oceny oferty z perspektywy klienta |
11:45 |
Przerwa kawowa
|
12:00 |
Wybrane wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela cargo w Instytutowych Klauzulach Ładunkowych (A) 1/1/09 Piotr Stachowiak, Aviva 1. Szczegółowe omówienie wyłączeń w klauzuli ICC (A) 1/1/09 |
13:00 |
Lunch
|
13:30 |
Rola rzeczoznawcy reprezentującego ubezpieczyciela w procesie oceny i likwidacji szkody - punkt widzenia ubezpieczyciela Zbigniew Korycki, Allianz 1. Rola rzeczoznawcy w procesie oceny ryzyka i w procesie kontroli ryzyka w trakcie trwania okresu ubezpieczenia |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
Zabezpieczenie ładunku na czas transportu Marek Gryniuk, Crawford 1. Obowiązki nadawcy |
15:45 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Od początku kariery związany z obszarem likwidacji szkód ubezpieczeniowych, zdobywał doświadczenie pracując w TUiR Warta, początkowo jako specjalista ds. likwidacji szkód majątkowych, a następnie kierownik ds. likwidacji szkód.Od 2004 roku związany z Crawford Polska, obecnie Dyrektor Operacyjny oraz członek Zarządu. Jest również Starszym Ekspertem ds.Likwidacji Szkód oraz likwidatorem szkód Crawford GTSSM. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej na kierunku zarządzanie oraz członek Stowarzyszenia Niezależnych Ekspertów Likwidacji Szkód (SNELS). Uczestnik kursów i szkoleń specjalistycznych z zakresu likwidacji szkód oraz prawa cywilnego.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarzadzania w Warszawie, wykładowca na studiach podyplomowych SGH na kierunku transport, spedycja i logistyka; przez wiele lat zawodowo związany z branżą ubezpieczeniową, specjalizacja - ubezpieczenia transportowe.
Radca prawny. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, egzamin radcowski zdała w 1993 r. wiadczy pomoc prawną przedsiębiorcom wykonującym usługi w zakresie transportu i spedycji, w tym spółkom wchodzącym w skład grupy kapitałowej C.Hartwig Gdynia SA. Wiedzę w zakresie common law zdobyła poprzez praktyki zagraniczne, w tym w kancelarii adwokackiej William Fry Solicitors w Dublinie. Od roku 1999 członek Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés). Członek grupy roboczej FIATA Model Correspondents Agreement - współtwórczyni tego dokumentu. Współautorka Podręcznika Spedytora, wydanego przez Uniwersytet Gdański i Polską Izbę Spedycji i Logistyki (PISiL) w Gdyni. Wykłada prawo transportowe w ramach szkoleń organizowanych przez PISiL, a także na studiach podyplomowych i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes i arbiter Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki w Gdyni od chwili jego powstania.
Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, pracę rozpoczął w Zakładzie Zbiornikowców i Usług Armatorskich Polskiej Żeglugi Morskiej, a od roku 1980 zawodowo związany jest z branżą ubezpieczeniową. W latach 1980-1999 w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA zajmował się odszkodowaniami z ubezpieczeń P&I, a następnie ubezpieczeniami mienia w transporcie i odszkodowaniami z tych ubezpieczeń. W latach 1999-2005 zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Morskich i Transportowych w STU Ergo Hestia SA, w latach 2005-2008 kierował Centrum Ubezpieczeń Morskich i Transportowych w PZU SA. Od czerwca 2008 kieruje Wydziałem Ubezpieczeń Transportowych TUiR Allianz Polska SA.
Związany zawodowo z ubezpieczeniami od 1995 roku. Specjalizuje się w ubezpieczeniach mienia w obrocie krajowym i międzynarodowym we wszystkich gałęziach transportu, ze szczególnym uwzględnieniem transportu morskiego.
Organizuje i prowadzi szkolenia poświęcone ubezpieczeniom cargo dla klientów z branży transportowej, spedytorów i brokerów ubezpieczeniowych.
W swoim dorobku ma wiele publikacji na temat ubezpieczeń cargo w prasie branżowej poświęconej tematyce ubezpieczeniowej i transportowej, takich jak: ,,Namiary na Morze i Handel, ,,Gazeta Prawna, ,,Gazeta finansowa.
Był autorem cyklu ,,Meandry Cargo ukazującego się regularnie przez cały rok 2004 w Dzienniku Ubezpieczeniowym oraz serii artykułów o Instytutowych Klauzulach Ładunkowych publikowanych na łamach ?Miesięcznika Ubezpieczeniowego? od początku 2008 roku.
Od roku 2000 jest zatrudniony w firmie Aviva Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. (wcześniej Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.) na stanowisku Menedżera Biura Regionalnego w Sopocie.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym