Nowa ustawa o działalności ubezpieczeniowej zdefiniuje rynek ubezpieczeniowy na kolejne dziesięciolecie. Kwestie tej regulacji są kluczowe dla wszystkich ubezpieczycieli, ale też pośredników, usługodawców i firm "okołoubezpieczeniowych".
Na konferencji Insurance Meeting Point swój punkt widzenia na ustawę przedstawia najlepsi praktycy rynku. Bedzie czas na wymianę poglądów, ocen i... obaw.
Centrum Konferencyjne Ogrodowa
ul. Ogrodowa 58
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Nowe obowiązkowe elementy umowy ubezpieczenia Andrzej Gładysz, Prudential |
10:30 |
Przerwa kawowa
|
10:45 |
Jak bardzo trzeba zmienić model zawierania i wykonywania umów ubezpieczenia prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki, UAM Poznań |
11:45 |
Przerwa kawowa
|
12:00 |
Ubezpieczenia z UFK - krajobraz po zmianach Małgorzata Surdek, CMS |
13:00 |
Lunch
|
13:30 |
Wpływ nowych regulacji na istniejące stosunki ubezpieczenia Anna Tarasiuk, Hogan Lovells |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
Zmiany w prawie ochrony konsumenta Paweł Stykowski, Interrisk |
15:45 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Od listopada 2011 Dyrektor ds. Prawny Prudential w Polsce, Zastępca Dyrektora Prudential Assurance Company Ltd Oddział w Polsce. W latach 1998-2011 pełnił różne funkcje menadżerskie w spółkach Grupy Aviva. Wcześniej, od 1991 pracownik nadzoru ubezpieczeniowego, najpierw Ministerstwa Finansów a potem Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń.
Przewodniczący Zespołu Prawno-Legislacyjnego i Komisji Pośrednictwa w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Członek Rady Dobrych Praktyk Ubezpieczeniowych PIU oraz Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministrze Finansów.
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, członek kolegium redakcyjnego ?Prawa Asekuracyjnego? i Rady Naukowej ?Rozpraw Ubezpieczeniowych?.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Cardiff University Law School w Wielkiej Brytanii i ukończył roczny kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonym przez University of Florida i Uniwersytet Warszawski.Posiada znaczące doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw z sektora usług finansowych, przede wszystkim zakładów ubezpieczeń. Zajmuje się m.in. badaniem legalności produktów finansowych
i wzorców umownych z obowiązującym prawem, przygotowywaniem wzorców umownych nowych produktów, przygotowywaniem opinii z zakresu prawa usług finansowych oraz doradztwem w zakresie postępowań przed organami nadzoru. Do sierpnia 2014 r. był radcą prawnym w Zespole Instytucji
i Usług Finansowych w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii CMS Cameron McKenna.
Od września 2014 r. jest dyrektorem biura prawnego w InterRisk.
Jest adwokatem i partnerem w warszawskim biurze CMS Cameron McKenna, w którym kieruje Departamentem Postępowań Spornych oraz Zespołem Instytucji i Usług Finansowych.Mecenas posiada bogate doświadczenie w sektorze usług finansowych. Doradzała wielu międzynarodowym instytucjom finansowym w kwestiach regulacyjnych oraz przy uzyskiwaniu stosownych zezwoleń w związku z rozpoczęciem działalności w Polsce, m.in. zakładom ubezpieczeniowym, funduszom emerytalnym i inwestycyjnym, a także przy fuzjach i przejęciach, outsourcingu, bancassurance i wprowadzaniu nowych produktów finansowych na rynek. Doradza również bankom i zakładom ubezpieczeń w sporach z zakresu ochrony konkurencji, ochrony konsumenta, również z tytułu umów ubezpieczenia oraz sporach arbitrażowych.
Counsel, Hogan Lovells. Jest doświadczonym radcą prawnym, który zagadnieniami z zakresu ubezpieczeń zajmuje się już od roku 1999. Brała udział w zakładaniu wielu spółek na polskim rynku finansowym i doradzała w sprawach z zakresu zmian w strukturze własnościowej grup kapitałowych instytucji finansowych. Reprezentuje klientów przed organami nadzoru w sprawach bieżących związanych z funkcjonowaniem instytucji finansowych jak również bardzo szczególnych zagadnień zarówno z perspektywy korporacyjnej jak i regulacyjnej. Była zaangażowana w transakcje łączenia, przejęcia i restrukturyzacji podmiotów działających w ramach międzynarodowych grup kapitałowych, zwłaszcza w zakresie podmiotów działających na rynku finansowym. Zajmuje się doradztwem na rzecz krajowych zakładów ubezpieczeń, otwartych funduszy emerytalnych jak również spółek ich obsługujących, w zakresie ich prowadzenia działalności na polskim rynku.
Anna Tarasiuk koordynuje także projekty związane z opracowaniem wzorców umownych oraz wewnętrznych regulaminów instytucji finansowych. Zajmuje się ponadto zagadnieniami konsumenckimi oraz z zakresu bancassurance. Doradzała również przy bardzo szczególnych zagadnieniach dotyczących ochrony danych i tajemnicy zawodowej będącej kluczowym aspektem działalności instytucji finansowych działających na polskim rynku.
Od 2004 roku Anna Tarasiuk, zajmuje się również zagadnieniami dotyczącymi swobody przedsiębiorczości i swobody świadczenia usług na polskim rynku przez zagraniczne zakłady ubezpieczeń oraz przez polskie zakłady ubezpieczeń - za granicą, jak również zagadnieniami związanymi z prowadzeniem działalności w tej formie.
Anna jest współautorką publikacji dotyczących ubezpieczeń i zagadnień z nimi związanych. Jest również wykładowcą na seminariach i kursach poświęconych ubezpieczeniom. Do Hogan Lovells dołączyła w grudniu 2000 roku.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym