Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej są jednymi z najbardziej zmiennych na całym rynku ubezpieczeniowym. Ta zmienność nie wynika jednak w tym przypadku z wprowadzania "nowych produktów", czy nawet tylko nowych tekstów ogólnych warunków ubezpieczenia. Ubezpieczenia OC zmieniają się, bo zmienia się odpowiedzialność cywilna ubezpieczonych. Co chwila pojawiają się nowe zagrożenia, stany prawne, interpretacje, wyroki sądowe. Pojawiają się też nowe regulacje prawne.
O różnych wyzwaniach stawianych przed ubezpieczeniowcami przez ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w czasie konferencji Insurance Meeting Point opowiedzą praktycy, którzy łamigłówki OC rozwiązują na co dzień.
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Centrum Konferencyjne Ogrodowa
ul. Ogrodowa 58
Warszawa
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
OC zawodowe - odrębność roszczeń o wykonanie umowy oraz z tytułu szkód wynikających z nienależytego wykonania umowy Bartosz Paczesny, STBU 1. Rozróżnienie kluczowych pojęć |
10:30 |
Przerwa kawowa
|
10:45 |
Zasady odpowiedzialność pracodawcy za szkody wyrządzone pracownikowi oraz za naruszenie uprawnień pracowniczych Tomasz Balcerowski, Konrad Piech, AIG 1. Odpowiedzialność za skutki zatrudnienia pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia |
11:45 |
Przerwa kawowa
|
12:00 |
Franszyza redukcyjna - praktyczne aspekty związane ze stosowaniem kwotowego lub procentowego ograniczenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej Paweł Bogucki, Sol Broker 1. Czym jest franszyza redukcyjna - definicje |
13:00 |
Lunch
|
13:30 |
Różne aspekty ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za produkt Andrzej Wysmułek, InterRisk |
14:30 |
Przerwa kawowa
|
14:45 |
Hybrydowe produkty ubezpieczeniowe oparte na ubezpieczeniach D&O Aleksander Chmiel, Allianz 1. Dyskusja nad istotą ubezpieczenia D&O |
15:45 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 10 lat. Od początku kariery specjalizuje się w zagadnieniach underwritingu oraz rozwoju ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, również w aspekcie umów reasekuracyjnych, a także ubezpieczeń lotniczych. Od sierpnia 2010 roku pracuje w AIG na stanowisku Dyrektora Działu Ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej. Do jego obowiązków należy zarządzanie i koordynacja linii produktowych ubezpieczeń OC, ubezpieczeń z grupy Crisis Management (w tym kosztów wycofania wadliwego produktu z rynku) oraz ubezpieczeń środowiskowych. Od 2011 r. członek grupy roboczej ds. ubezpieczeń OC Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał pracując w zakładach ubezpieczeń takich jak Ergo Hestia, Allianz i Aviva. Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w zakresie strategii informacyjnych Akademii Morskiej w Gdyni. W roku 2000 ukończył kurs ?Introduction to English and European Union Legal System organizowany przez Uniwersytet Cambridge.
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z rynkiem ubezpieczeniowym związany od roku 1998. Karierę zawodową rozpoczął w TUiR POLISA pracując na stanowisku underwritera ryzyk odpowiedzialności cywilnej. W kolejnych latach pracował jako broker w Energo Inwest Broker S.A. oraz Gras Savoye Polska. Pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń OC w HDI-Gerling Polska TU S.A. oraz spółek należących do Talanx Group (HDI Asekuracja TU SA. oraz TUiR WARTA S.A.). Dyrektor Biura Projektów Strategicznych w exitoBroker odpowiedzialny za ubezpieczenia OC i morskie. Brał udział w tworzeniu od podstaw projektu wdrożenia in-house brokera dla jednej z największych grup kapitałowych w Polsce. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach z zakresu techniczno - ubezpieczeniowych aspektów działalności przemysłowej. Autor licznych publikacji i wywiadów dotyczących oceny ryzyka w obszarze korporacyjnych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Obecnie jest Dyrektorem ds. Klientów Kluczowych w firmie brokerskiej SOL-Broker Sp. z o.o.
Starszy Specjalista ds. Ubezpieczeń Finansowych w Departamencie Ubezpieczeń Ryzyk Finansowych TUiR Allianz Polska S.A., wcześniej przez 6 lat związany z rynkiem brokerskim (ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym), współpracujący z Katedrą Ubezpieczeń Gospodarczych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Z wykształcenia prawnik. Poprzednio, przez 9 lat, pracował w Ergo Hestii min. kierując zespołem likwidatorów. Od 2011 r. pracuję w STBU, aktualnie jako dyrektor Biura Koordynacji Szkód. Z branżą związany od 2003 r.
Radca prawny w polskim oddziale spółki AIG Europe Limited. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu ubezpieczeń gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu i wprowadzaniu na rynek produktów ubezpieczeniowych, zarówno osobowych, jak majątkowych oraz procedur związanych z obsługą klientów zakładów ubezpieczeń. Doradza również w procesach dotyczących likwidacji szkód. Ma wieloletnią praktykę we współpracy z zakładami ubezpieczeń, we wszystkich obszarach ich aktywności gospodarczej. Współpracował z nimi jako prawnik wewnętrzny oraz w ramach renomowanych kancelarii prawnych. Reprezentuje ubezpieczycieli w postępowaniach sądowych oraz przed organami nadzoru, jak również zapewnia wsparcie w zagadnieniach związanych z prawem cywilnym oraz handlowym.
prawnik, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W ubezpieczeniach od 1996 roku. Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej w InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group. Członek Komisji Ubezpieczeń Majątkowych, Podkomisja OC w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
Zgłoszenie na konferencją nie jest w tej chwili możliwe.
Seminaria:
Ubezpieczenia grupowe
Ubezpieczenia transportowe
Zmiany w dystrybucji ubezpieczeń
APK wg KNF Jak dystrybutorzy mają wypełniać obowiązek APK według projektu rekomendacji KNF?
Ubezpieczenie OC przedsiębiorcy po zmianach w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK
Ubezpieczenia dotyczące domów i mieszkań - warunki ubezpieczeń, orzecznictwo sądowe