W ostatnim czasie dwa zdarzenia w istotny sposób wpłynęły na sposób postrzegania zasad likwidacji szkód na mieniu wynikających z wypadków komunikacyjnych. Pierwszym z nich jest uchwała Sądu Najwyższego o sygn. III CZP 20/17, która pozwala ubezpieczycielom na racjonalne zarządzanie kosztami najmu pojazdów zastępczych poprzez politykę proponowania poszkodowanym takich pojazdów, jeśli tylko zostaną spełnione określone przez SN wymogi. Drugim jest opracowany przez prof. Marcina Krajewskiego pod auspicjami Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości raport dotyczący szkody na mieniu wynikającej z wypadku komunikacyjnego i zasad jej naprawiania. Raport ten w przenikliwy i fachowy sposób analizuje zaobserwowane w praktyce niedociągnięcia postępowań likwidacyjnych prowadzonych przez ubezpieczycieli.
W czasie seminarium prowadzonego przez prof. dra hab. Marcina Orlickiego szczegółowo omówione zostaną oba wskazane wyżej dokumenty oraz sformułowane wynikające z nich praktyczne wnioski oraz rozwiązania, których wdrożenie może ulepszyć proces likwidacji szkód komunikacyjnych. Uzupełnieniem rozważań będzie omówienie kwestii reklamacji na rozstrzygnięcia likwidacyjne dotyczące szkód w mieniu oraz kwestie outsourcingu likwidacji szkód.
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Centrum Konferencyjne Golden Floor
Budynek Atlas Tower (dawne Millennium Plaza)
al. Jerozolimskie 123a
02-017 Warszawa
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
9:00 |
Rejestracja
|
9:30 |
Rozpoczęcie seminarium
|
9:30 |
Likwidacja szkód komunikacyjnych - aktualne wyzwania prawne prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
|
12:30 |
Lunch
|
13:00 |
Likwidacja szkód komunikacyjnych - aktualne wyzwania prawne prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
W trakcie seminarium przewidziane są przerwy kawowe
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, partner i szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń w Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, członek rad nadzorczych spółek grupy Generali w Polsce, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, członek kolegium redakcyjnego ?Prawa Asekuracyjnego", arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, członek Akademickiego Komitetu Doradczego Europejskiego Instytutu Prawa Ruchu Drogowego w Luksemburgu.
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Seminaria:
Największe problemy OC PPM: wózki widłowe i koszty naprawy
Ubezpieczenia grupowe
Ubezpieczenia transportowe
Zmiany w dystrybucji ubezpieczeń
Zmiana treści zawartej umowy ubezpieczenia
Regulacje prawne i praktyka rynkowa dotycząca okresu ubezpieczenia
Ubezpieczenie OC ppm w nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych