Przewozy intermodalne to teraźniejszość i przyszłość w zakresie dowozów i odwozów. Unia Europejska podkreśla, że zarówno organy państwa, jak i wszystkie podmioty biorące udział w łańcuchu dostawy, powinny udzielać ułatwień w zakresie rozwoju tej gałęzi transportu, którą można już chyba nazwać gałęzią ukształtowaną i rozumianą jednoznacznie, mimo braku wyodrębnienia ustawowego, a jednocześnie gałęzią tańszą i zdecydowanie przyjaźniejszą środowisku niż tradycyjne przewozy drogowe.
Odpowiedzialność operatora przewozów intermodalnych to wszak tematyka na tyle złożona, że ubezpieczyciele, oferujący ubezpieczenia transportowe, niechętnie udzielają ochrony ubezpieczeniowej w tym zakresie.
Uczestnicy seminarium prowadzonego przez Beatę Janicką dowiedzą się, iż podjęcie się takiej ochrony wcale nie jest wyzwaniem, zaś zasady odpowiedzialności operatora przewozów intermodalnych są łatwe do zrozumienia, o ile postrzega się transport intermodalny jako proces.
Wtajemniczenie w zasady przewozów intermodalnych pozwoli na poznanie prawidłowe oznaczenie roli operatora intermodalnego w obrocie, jak i uzmysłowi potrzeby ubezpieczeniowe w tym zakresie.
Centrum Konferencyjne Golden Floor
Budynek Atlas Tower (dawne Millennium Plaza)
al. Jerozolimskie 123a
02-017 Warszawa
9:00 |
Rejestracja
|
9:30 |
Rozpoczęcie seminarium
|
9:30 |
Odpowiedzialność cywilna operatora transportu intermodalnego Beata Janicka 1. Przewóz intermodalny w praktyce |
12:30 |
Lunch
|
13:00 |
Odpowiedzialność cywilna operatora transportu intermodalnego Beata Janicka 4. Zasady odpowiedzialności operatora transportu intermodalnego |
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
W trakcie seminarium przewidziane są przerwy kawowe
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Radca prawny. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, egzamin radcowski zdała w 1993r. wiadczy pomoc prawną przedsiębiorcom wykonującym usługi w zakresie transportu i spedycji, w tym spółkom wchodzącym w skład grupy kapitałowej C.Hartwig Gdynia SA. Wiedzę w zakresie common law zdobyła poprzez praktyki zagraniczne, w tym w kancelarii adwokackiej William Fry Solicitors w Dublinie. Od roku 1999 członek Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés). Członek grupy roboczej FIATA Model Correspondents Agreement - współtwórczyni tego dokumentu. Współautorka Podręcznika Spedytora, wydanego przez Uniwersytet Gdański i Polską Izbę Spedycji i Logistyki (PISiL) w Gdyni. Wykłada prawo transportowe w ramach szkoleń organizowanych przez PISiL, a także na studiach podyplomowych i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes i arbiter Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki w Gdyni od chwili jego powstania.
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z seminarium można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym