Agencja celna to nie urząd, lecz przedsiębiorca, czasem duży, bardzo często średni lub mały. Częstokroć agencja celna prowadzona jest przez przedsiębiorcę, wykonującego działalność spedycyjną. Zatrudniwszy agentów celnych można powiedzieć, że prowadzi się agencję celną. Czy to jednak wystarcza? Czy można prowadzić agencję celną bez ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tego tytułu? Problemy zaczynają się, gdy odpowiedzialność agencji celnej zostaje zaangażowana – czy to względem reprezentowanego podmiotu, czy też Skarbu Państwa.
Odpowiedzialność agencji celnej to wszak tematyka na tyle złożona, że nie tylko ubezpieczyciele, ale i same agencje celne nie są do końca przekonane, za co ponoszą odpowiedzialność względem mocodawcy.
Podczas seminarium prowadzonego przez Beatę Janicką wskazane zostaną ryzyka i zasady zaangażowania odpowiedzialności agencji celnej, zarówno odpowiedzialności cywilnej, jak i za zapłatę długu celnego, a wszystko to na podstawie doświadczeń prowadzącej, reprezentującej klientów – agencje celne – przed organami administracji, jak i przed sądami.
Tym razem ONLINE
Nasz system seminariów on-line:
9:00 |
Rejestracja
|
9:30 |
Rozpoczęcie seminarium
|
9:30 |
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej agencji celnej Beata Janicka
|
12:30 |
Przerwa kawowa dłuższa
|
13:00 |
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej agencji celnej Beata Janicka
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
W trakcie seminarium przewidziane są przerwy kawowe
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Radca prawny. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, egzamin radcowski zdała w 1993r. wiadczy pomoc prawną przedsiębiorcom wykonującym usługi w zakresie transportu i spedycji, w tym spółkom wchodzącym w skład grupy kapitałowej C.Hartwig Gdynia SA. Wiedzę w zakresie common law zdobyła poprzez praktyki zagraniczne, w tym w kancelarii adwokackiej William Fry Solicitors w Dublinie. Od roku 1999 członek Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés). Członek grupy roboczej FIATA Model Correspondents Agreement - współtwórczyni tego dokumentu. Współautorka Podręcznika Spedytora, wydanego przez Uniwersytet Gdański i Polską Izbę Spedycji i Logistyki (PISiL) w Gdyni. Wykłada prawo transportowe w ramach szkoleń organizowanych przez PISiL, a także na studiach podyplomowych i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes i arbiter Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki w Gdyni od chwili jego powstania.
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z seminarium można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Rekomendacje KNF dotyczące likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych
Inflacja a zawieranie i wykonywanie umów ubezpieczeń majątkowych
Multiagent - zakład ubezpieczeń - OFWCA: relacje, współpraca, wsparcie, nadzór
Komunikacja
Ubezpieczenia na życie
Duże ryzyka
Ubezpieczenia transportowe
Osoby bliskie
Redagowanie OWU - skutecznie, legalnie, jednoznacznie, zrozumiale, przyjaźnie
Ubezpieczenia w formule grupy otwartej
Zasady współpracy ubezpieczyciela z dystrybutorami z różnych kanałów dystrybucji