Kanał multiagencyjny ma bardzo duże znaczenie dla wielu zakładów ubezpieczeń. Choć multiagent od strony formalnej jest po prostu agentem ubezpieczeniowym, to jednak tak wiele różni go od agenta wyłącznego, że nie sposób nie wyróżniać kanału multiagencyjnego i nie podejmować próby tworzenia odrębnych zasad prowadzenia działalności dystrybucyjnej - właściwych wyłącznie dla agentów reprezentujących wiele zakładów ubezpieczeń.
W seminarium prowadzonym przez prof. UAM dra hab. Marcina Orlickiego zostaną szczegółowo omówione najważniejsze aspekty działalności multiagencyjnej. Perspektywą przyjętą w czasie seminarium będzie punkt widzenia ubezpieczyciela współpracującego z multiagentem. To jego problemy i zadania zostaną poddane analizie.
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Tym razem ONLINE
Nasz system seminariów on-line:
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
09:00 |
Otwarcie pokoju seminaryjnego (czas na sprawdzenie głosu i obrazu)
|
09:30 |
Działalność dystrybucyjna multiagentów ubezpieczeniowych z perspektywy ubezpieczyciela
|
12:30 |
Dłuższa przerwa
|
13:00 |
Działalność dystrybucyjna multiagentów ubezpieczeniowych z perspektywy ubezpieczyciela
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, partner i szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń w Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, członek rad nadzorczych spółek grupy Generali w Polsce, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, członek kolegium redakcyjnego "Prawa Asekuracyjnego", arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, członek Akademickiego Komitetu Doradczego Europejskiego Instytutu Prawa Ruchu Drogowego w Luksemburgu.
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Seminaria:
Ubezpieczenia grupowe
Ubezpieczenia transportowe
Zmiany w dystrybucji ubezpieczeń
APK wg KNF Jak dystrybutorzy mają wypełniać obowiązek APK według projektu rekomendacji KNF?
Ubezpieczenie OC przedsiębiorcy po zmianach w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK
Ubezpieczenia dotyczące domów i mieszkań - warunki ubezpieczeń, orzecznictwo sądowe
Największe problemy OC PPM: wózki widłowe i koszty naprawy