Nadchodzi nowa fala dyskusji o zadośćuczynieniach za krzywdę. Została uchwalona ustawa dotycząca obowiązku zapłaty zadośćuczynienia w razie ciężkiego i trwałego uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia, skutkującego niemożnością nawiązania lub kontynuowania więzi rodzinnej (art. 446 (2) k.c.). Po raz kolejny ustawodawca stworzył rozwiązanie fragmentaryczne, nie odniósł się zaś do regulacji ogólnej. Nowelizacja z pozoru tylko rozwiązuje problemy prawne, w rzeczywistości zaś pogłębia chaos.
W czasie seminarium prowadzonego przez prof. UAM dra hab. Marcina Orlickiego zostaną poddane szczegółowej analizie zarówno kwestie ogólne dotyczące zadośćuczynienia za krzywdę i odpowiedzialności ubezpieczyciela OC za zapłatę zadośćuczynienia, jak i reperkusje praktyczne wprowadzenia nowej kategorii zadośćuczynień, w szczególności w odniesieniu do zdarzeń, które miały miejsce przed dniem wejścia w życie ustawy nowelizującej Kodeks cywilny (również w aspekcie dublowania świadczeń).
Tym razem ONLINE
Nasz system seminariów on-line:
09:00 |
Otwarcie pokoju seminaryjnego (czas na sprawdzenie głosu i obrazu)
|
09:30 |
Zadośćuczynienia z perspektywy ubezpieczeń OC - w labiryncie orzecznictwa i nowej legislacji
|
12:30 |
Dłuższa przerwa
|
13:00 |
Zadośćuczynienia z perspektywy ubezpieczeń OC - w labiryncie orzecznictwa i nowej legislacji
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, partner i szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń w Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, członek rad nadzorczych spółek grupy Generali w Polsce, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, członek kolegium redakcyjnego "Prawa Asekuracyjnego", arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, członek Akademickiego Komitetu Doradczego Europejskiego Instytutu Prawa Ruchu Drogowego w Luksemburgu.
Zgłoszenie na seminarium nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z seminarium można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym