Bardzo ciekawa, wielostopniowa wymiana komentarzy dotyczących ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych prowadzona między red. Marcinem Brodą a "T" stała się inspiracją do przygotowania programu szkolenia dotyczącego analizy potrzeb i wymagań klienta (zobacz: informacja i komentarze: pierwszy, drugi, trzeci). Wiara w to, że wprowadzony przez ustawodawcę (europejskiego) obowiązek APK nie sprzeciwia się podstawowym nakazom rozsądku jest podstawowym założeniem szkolenia. Wiara ta nie powinna manifestować się gorliwością dystrybutora. Należy wszakże unikać wszelkiej nadgorliwości, nadmiarowości i przesady. Jak racjonalnie i praktycznie podejść do realizacji obowiązku APK, by służył on dobru klienta, a nie był sztuczny, pozorny i nadmiarowy, mówił będzie w czasie szkolenia prof. Marcin Orlicki.
Tym razem ONLINE
Nasz system seminariów on-line:
09:00 |
Otwarcie pokoju seminaryjnego (czas na sprawdzenie głosu i obrazu)
|
09:30 |
APK - między obowiązkiem a zdrowym rozsądkiem - z punktu widzenia klienta, dystrybutora i nadzorcy
|
12:30 |
Dłuższa przerwa
|
13:00 |
APK - między obowiązkiem a zdrowym rozsądkiem - z punktu widzenia klienta, dystrybutora i nadzorcy
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
UWAGA! Premia za wcześniejsze zgłoszenie tylko do 2024-09-16!!!
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, partner i szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń w Kancelarii SMM, członek rad nadzorczych spółek grupy Generali w Polsce, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, członek Akademickiego Komitetu Doradczego Europejskiego Instytutu Prawa Ruchu Drogowego w Luksemburgu. Redaktor naczelny "Prawa Asekuracyjnego".
Zgłoszenie do 2024-09-16
+ 1600 zł netto
Standardowe zgłoszenie
+ 2400 zł netto
Seminaria:
Procedury w ubezpieczeniach grupowych
Procedury w ubezpieczeniach grupowych
Odmienne stany świadomości a odpowiedzialność ubezpieczyciela (zaburzenia psychiczne, niepełnoletniość, alkohol, narkotyki)
Ruch pojazdu mechanicznego
Jedenaście problemów prawnych dotyczących umowy ubezpieczenia majątkowego
Redagowanie OWU - skutecznie, legalnie, jednoznacznie, zrozumiale, przyjaźnie