Regres ubezpieczeniowy to zagadnienie, o którym nie można mówić wyłącznie praktycznie. Każde rozstrzygnięcie praktyczne w tym zakresie wynika z logiki systemu, przepisów części ogólnej prawa cywilnego oraz prawa zobowiązań. Tylko w tym kontekście i na tym tle można zrozumieć czy, dlaczego, kiedy, od kogo i w jakim rozmiarze ubezpieczyciel może dochodzić roszczeń regresowych.
W czasie seminarium poświęconego roszczeniom regresowym ubezpieczycieli i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki określi miejsce regresu w logice działalności ubezpieczeniowej i jego znaczenie prewencyjne. Mowa będzie również o zakresie swobody kontraktowej dotyczącej wyłączenia prawa do dochodzenia roszczeń regresowych. Przedstawione zostaną najistotniejsze orzeczenia sądowe dotyczące regresu ubezpieczeniowego oraz przypadki, w których dopuszczalność dochodzenia roszczeń bywa kwestionowana. To niezawodna droga do pewnych rozstrzygnięć praktycznych dotyczących regresu ubezpieczeniowego.
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Tym razem ONLINE
Nasz system seminariów on-line:
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
09:00 |
Otwarcie pokoju seminaryjnego (czas na sprawdzenie głosu i obrazu)
|
09:30 |
Regres ubezpieczeniowy i możliwości jego wyłączenia
|
12:30 |
Dłuższa przerwa
|
13:00 |
Regres ubezpieczeniowy i możliwości jego wyłączenia
|
15:30 |
Zakończenie seminarium
|
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent wydziałów prawa uniwersytetów w Poznaniu i Poczdamie, doktor habilitowany prawa (UAM Poznań), wykładowca prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, partner i szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń w Kancelarii SMM, członek rad nadzorczych spółek grupy Generali w Polsce, konsultant zakładów ubezpieczeń i instytucji rynku ubezpieczeniowego, autor kilkudziesięciu opracowań z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, ekspert Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, współautor projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń i uczestnik prac legislacyjnych, arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, członek Akademickiego Komitetu Doradczego Europejskiego Instytutu Prawa Ruchu Drogowego w Luksemburgu. Redaktor naczelny "Prawa Asekuracyjnego".
Zgłoszenie na seminarium nie jest w tej chwili możliwe.
Seminaria:
Ubezpieczenie OC ppm w nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych
Regulacje prawne i praktyka rynkowa dotycząca okresu ubezpieczenia
Zmiana treści zawartej umowy ubezpieczenia
Ubezpieczenia grupowe
Ubezpieczenia transportowe
Zmiany w dystrybucji ubezpieczeń
Procedury w ubezpieczeniach grupowych
APK - między obowiązkiem a zdrowym rozsądkiem - z punktu widzenia klienta, dystrybutora i nadzorcy