Transport, spedycja i logistyka w kontekście ubezpieczeń,
a oczami i ubezpieczeniowców, i ludzi z branży TSL.
Spotkanie obejmie szerokie wykorzystanie ubezpieczeń od zarządzania ryzykiem i konstrukcji biznesu TSL, po kwestie wypłaty odszkodowań, regresy i spory sądowe.
Za każdym razem od strony praktyki i omówione przez najlepszych ludzi z branży.
Centrum Konferencyjne DAGO Centrum
Budynek Rondo 1
Rondo ONZ 1
Warszawa
9:00 |
Rejestracja
(i powitalna kawa, herbata) |
9:30 |
Rozpoczęcie konferencji
|
9:30 |
Dochodzenie roszczeń od przewoźnika w ramach regresu ubezpieczeniowego Beata Janicka, BJJ Solicitors 1. Strony umowy przewozu |
10:20 |
Przerwa kawowa
|
10:30 |
Ubezpieczenia transportowe w orzecznictwie polskich sądów Paweł Judek, Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych 1. Legitymacja do dochodzenia roszczeń: kto i kiedy może pozwać zakład ubezpieczeń |
11:20 |
Przerwa kawowa
|
11:30 |
Ograniczenia czasowe i kwotowe w odniesieniu do roszczeń odszkodowawczych do przewoźników, ich ubezpieczycieli odpowiedzialności cywilnej oraz do ubezpieczycieli ładunku w transporcie Zbigniew Korycki, Allianz 1. Ograniczenia kwotowe jako limity odpowiedzialności przewoźnika za szkodę w międzynarodowym transporcie |
12:20 |
Lunch
|
12:50 |
Wpływ jakości użytego środka transportu na ubezpieczenie cargo Piotr Stachowiak, Aviva 1. Pojęcie zdatności przewozowej środka transportu |
13:40 |
Przerwa kawowa
|
13:50 |
Ubezpieczenia transportowe - jak zaistnieć w branży TSL i nie stracić Jerzy Różyk, CDS Kancelaria Brokerska 1. Spedytor i przewoźnik wczoraj i dziś |
14:40 |
Przerwa kawowa
|
14:50 |
Ubezpieczenie OC przewoźnika i spedytora jako instrument zarzadzania ryzykiem w przedsiębiorstwie TSL Marek Izraelski, DSV 1. Istota i cele zarzadzania ryzykiem w przedsiębiorstwie |
15:40 |
Zakończenie konferencji
|
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarzadzania w Warszawie, wykładowca na studiach podyplomowych SGH na kierunku transport, spedycja i logistyka; przez wiele lat zawodowo związany z branżą ubezpieczeniową, specjalizacja - ubezpieczenia transportowe.Dyrektor, Claims Department w DSV.
Radca prawny. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, egzamin radcowski zdała w 1993r. wiadczy pomoc prawną przedsiębiorcom wykonującym usługi w zakresie transportu i spedycji, w tym spółkom wchodzącym w skład grupy kapitałowej C.Hartwig Gdynia SA, prowadzi kancelarię radcy prawnego "BJJ Solicitors". Wiedzę w zakresie common law zdobyła poprzez praktyki zagraniczne, w tym w kancelarii adwokackiej William Fry Solicitors w Dublinie. Od roku 1999 członek Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés). Członek grupy roboczej FIATA Model Correspondents Agreement - współtwórczyni tego dokumentu. Współautorka Podręcznika Spedytora, wydanego przez Uniwersytet Gdański i Polską Izbę Spedycji i Logistyki (PISiL) w Gdyni. Wykłada prawo transportowe w ramach szkoleń organizowanych przez PISiL, a także na studiach podyplomowych i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes i arbiter Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki w Gdyni od chwili jego powstania.
Radca prawny, partner w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Autor ponad 100 artykułów prawniczych w prasie branżowej i periodykach naukowych. Współpracownik Institut du Droit International des Transports w Rouen (Instytut Międzynarodowego Prawa Transportowego) w zakresie tworzenia bazy międzynarodowego orzecznictwa z zakresu Konwencji CMR. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Od wielu lat specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.
Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, pracę rozpoczął w Zakładzie Zbiornikowców i Usług Armatorskich Polskiej Żeglugi Morskiej, a od roku 1980 zawodowo związany jest z branżą ubezpieczeniową. W latach 1980-1999 w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA zajmował się odszkodowaniami z ubezpieczeń P&I, a następnie ubezpieczeniami mienia w transporcie i odszkodowaniami z tych ubezpieczeń. W latach 1999-2005 zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Morskich i Transportowych w STU Ergo Hestia SA, w latach 2005-2008 kierował Centrum Ubezpieczeń Morskich i Transportowych w PZU SA. Od czerwca 2008 kieruje Wydziałem Ubezpieczeń Transportowych TUiR Allianz Polska SA.
Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w zakresie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ubezpieczeniowej i likwidacji szkód oraz studnia magisterskie w zakresie ubezpieczeń na tejże uczelni.
Laureat wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Rzecznika Ubezpieczonych, Gazetę Ubezpieczeniową oraz Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej za pracę magisterską pt. ?Istota i zarządzanie ryzykiem kradzieżowym?.
Ponad 28 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym ponad 13 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie oceny ryzyka transportowego, obsługi ubezpieczeń i szkód transportowych. Posiada uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego do świadczenia usług brokerskich w zakresie ubezpieczeń.
Założyciel i właściciel Kancelarii Brokerskiej CDS, która specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie transportowym i ubezpieczeniach transportowych. Jego główną specjalnością są ryzyka kradzieżowe i związane z oszustwami.
Autor ponad 50 artykułów z zakresu ubezpieczeń i prawa transportowego m.in. w czasopismach ?TSLbiznes?, ?Eurologistics?, ?Truck&Business? i ?Transport Manager? oraz na portalach transportowych LOG24.pl, Etransport.pl, Forumtransportu.pl, TRANS.info. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i szkoleniach transportowych.
Współpracuje z portalami Forumtransportu.pl, PoradnikTransportowy.pl oraz TRANS.info w zakresie udzielania porad z obszaru prawa przewozowego i transportowego, szkód i roszczeń transportowych oraz ubezpieczeń. Od marca 2010 roku stały współpracownik miesięcznika TSLbiznes.
Członek założyciel powstałej w 2010 roku Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.
Związany zawodowo z ubezpieczeniami od 1995 roku. Specjalizuje się w ubezpieczeniach mienia w obrocie krajowym i międzynarodowym we wszystkich gałęziach transportu, ze szczególnym uwzględnieniem transportu morskiego.
Organizuje i prowadzi szkolenia poświęcone ubezpieczeniom cargo dla klientów z branży transportowej, spedytorów i brokerów ubezpieczeniowych.
W swoim dorobku ma wiele publikacji na temat ubezpieczeń cargo w prasie branżowej poświęconej tematyce ubezpieczeniowej i transportowej, takich jak: ,,Namiary na Morze i Handel, ,,Gazeta Prawna, ,,Gazeta finansowa.
Był autorem cyklu ,,Meandry Cargo ukazującego się regularnie przez cały rok 2004 w Dzienniku Ubezpieczeniowym oraz serii artykułów o Instytutowych Klauzulach Ładunkowych publikowanych na łamach ?Miesięcznika Ubezpieczeniowego? od początku 2008 roku.
Od roku 2000 jest zatrudniony w firmie Aviva Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. (wcześniej Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.) na stanowisku Menedżera Biura Regionalnego w Sopocie.
Zgłoszenie na konferencją nie jest możliwe. Zainteresowanych prosimy o kontakt:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Wszelkie pytania zwiazane z konferencją można kierować na:
office@InsuranceMeetingPoint.com
Seminaria:
Obowiązki dystrybutora i ubezpieczyciela wobec klienta - checklista
Alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, niepoczytalność - znaczenie dla ubezpieczeń
Ubezpieczenia NNW
Leasing a ubezpieczenia
Ubezpieczenia transportowe
Ubezpieczenia Autocasco
Problemy ubezpieczenia OC PPM na przełomie roku 2023 i 2024
Szesnaście nierozwiązanych problemów dystrybucji ubezpieczeń
Rekomendacja U - regulacja ubezpieczeń, w których bank jest agentem ubezpieczeniowym